792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

5G aukce už zná své zájemce. Je jich dohromady 7

5G aukce už zná své zájemce. Je jich dohromady 7

Publikováno: 20. 10. 2020244 slovČtení na 1.2 min.

5G aukce již zná své zájemce, kteří se do konce září tohoto roku mohli aktivně přihlásit do výběrového řízení. Celkem se přihlásilo 7 uchazečů, kteří projevili zájem o kmitočty spadající do pásem 700 MHz a 3,4-3,6 GHz.

Výběrové řízení 5G aukce skončilo v září

5G aukce byla ožehavým tématem několika posledních měsíců. Až do konce září tohoto roku probíhalo výběrové řízení, které bylo přístupné všem zájemcům, jež chtěli zabojovat o kmitočty. Český telekomunikační úřad na konci září vydal tiskovou zprávu, ve které oznámil, že se do aukce přihlásilo celkem 7 zájemců.

Jména jednotlivých uchazečů přitom nemůže zveřejnit a to nejen s ohledem na zákon o elektronických komunikacích, ale také s ohledem na podmínky výběrového řízení.

Uchazeči nemohou svoji účast komentovat

Podobná pravidla jako pro Český telekomunikační úřad platí i pro sedmičku zájemců. Ani oni nemohou svoji účast v aukci jakkoli komentovat nebo se k ní veřejně vyjadřovat.

Jedno je ale jisté: ať už se říkalo cokoli, společnost ČEZ se do výběrového řízení nakonec nepřihlásila. A to i přesto, že patřila mezi největší kandidáty na pozici čtvrtého operátora v České republice.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.