792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

ADSL internet stále patří mezi nejoblíbenější a nejbezpečnější druhy připojení

ADSL internet stále patří mezi nejoblíbenější a nejbezpečnější druhy připojení

Publikováno: 25. 3. 2021343 slovČtení na 1.7 min.

ADSL internet už je jednou ze starších technologií připojení k internetu. Ale stále patří mezi nejvyužívanější a nejčastější druhy. ADSL internet totiž i přes svoje stáří stále nabízí spoustu výhod, přičemž jen rychlost byla překonána novou optickou technologií. I Přesto ADSL rychlost dosahuje úctyhodných čísel a díky tomu jej stále klienti žádají.

Pochopitelně je také ADSL internet některými vlastnostmi specifický, přičemž ta nejzajímavější asi je, že ADSL internet ve starších verzích poskytuje odlišnou rychlost stahování a nahrávání dat na vzdálené body na internetu. Jak je to S ADSL v dnešní době?

Technologie, od které lidi neodcházejí

Ačkoliv velká města už používají mnohdy optické kabely k přenášení rychlostí až k jednomu gigabitu, tak zůstává ve spoustě větších i menších měst dominantní metodou stále internet ADSL. Spojuje totiž několik velice důležitých vlastností.

Internet kabelem je totiž vysoce výkonný a dosahuje rychlosti stovek megabitů. Oproti jiným technologiím ale vyniká větší spolehlivostí a stabilitou signálu. ADSL internet totiž neomezení ani špatné počasí a povětrnostní podmínky, díky čemuž je nejstabilnějším připojením k internetu v České republice.

ADSL internet s velkou pokrytím

Další výhodou je, že díky jeho popularitě je téměř kdekoliv dostupný. Jen nové stavby nebo osamocené domky v malých usedlostech mohou mít občas problém s dostupností ADSL připojení k internetu, ale pokud bydlíte v klasických vesnicích a jakýchkoliv městech, tak máte internet ADSL určitě k dispozici.

Na trhu zároveň existuje celá řada oblastních i celorepublikových poskytovatelů. Wolfnet je například jeden z menších poskytovatelů, který se pohybuje v oblasti západních Čech. Mezi celorepublikové pak patří telekomunikační giganti O2, T-mobile nebo Vodafone.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.