792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Nejčastější rychlosti připojení, ve kterých můžete získat ADSL internet

Nejčastější rychlosti připojení, ve kterých můžete získat ADSL internet

Publikováno: 25. 11. 2021380 slovČtení na 1.9 min.

ADSL internet je už dlouhou dobu jedním z nejvíce užívaných druhů připojení k internetu u nás. ADSL internet má ohromnou výhodu ve svém velkém rozšíření po celé zemi, přičemž je technologie zároveň podstatně levná na údržbu a šíření.

Díky tomu můžeme ADSL internet mimo jiné pořídit také za velice příjemné ceny, které z něj dělají ještě dostupnější technologii. Celý koncept má ale svoje limity a ADSL internet tak dnes naráží na svoje technické bariéry. To ale neznamená, že by dnes už nebyl ADSL internet kvalitní připojení k internetu. Spíše naopak! K dispozici je navíc také v příjemném spektru různých rychlostí.

Základní připojení o 50Mbit postačí nenáročným

Ne každý uživatel připojení k internetu nutně potřebuje tu nejlepší dostupnou rychlost. Především senioři jsou takovou skupinou uživatelů, kterým dokonale stačí prohlížení webových stránek s nižší rychlostí a k tomu i občasná multimédia v nižší kvalitě. ADSL internet v podobné rychlosti v rámci desítek megabitů by pro tyto účely měl být dokonale dostačujícím připojením.

Zlatá střední cena 250Mbit

Mnohem vyšší hodnota, která se dá považovat za zlatou střední cestu. Když máte doma ADSL internet s rychlostí ve stovkách megabitů, tak už všeobecně jen málo narážíte na problémy s rychlostí připojení k internetu nebo s načítáním multimédií. Může to ale být stále málo pro některé pokročilé aplikace, nebo hry.

Gigabitové připojení jako technologický vrchol

Pokud jste ale opravdu nároční uživatelé, tak můžete mít i gigabitové připojení. To už je rychlost, která vám naprosto dokonale postačí pro všechny úlohy. A to od práce, přes multimédia v top kvalitě, až po hraní počítačových her. ADSL internet s touto rychlostí už se pohybuje na svém limitu a v současnosti je to nejkvalitnější připojení k internetu u nás, s vysokou dostupností.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.