792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Cesnet speedtest je jedním z nejlepších testů připojení k internetu v České republice. Přesvědčte se sami

Cesnet speedtest je jedním z nejlepších testů připojení k internetu v České republice. Přesvědčte se sami

Publikováno: 25. 5. 2021355 slovČtení na 1.8 min.

Cesnet speedtest je jedním z měřících algoritmů, které se používají k měření rychlosti připojení a je zároveň jednou z nejoblíbenějších a nejlepších stránek tohoto typu v České republice. Cesnet speedtest má rovnou několik důležitých výhod oproti ostatním. Zaprvé je velice přesný, což je oproti naprosté většině ostatních ohromná výhoda.

Zadruhé potom nabízí spoustu informací, které jiné testy pro měření rychlosti připojení rozhodně nenabízejí. Cesnet speedtest nabízí i takové položky jako je například Jitter, Ping nebo spoustu dalších. O jeho kvalitách se rozhodně můžete přesvědčit i sami, protože je Cesnet speedtest zcela zdarma!

Cesnet speedtest jako jediný volně dostupný test

A teď to rozhodně nemyslíme tak, že by užívání dalších měřících algoritmů pro připojení k internetu bylo automaticky zpoplatněný. Úžasnou výhodou, kterou Cesnet speed test má je fakt, že je jeho kompletní měřící kód kdykoliv přístupný na webu github.com. Jedná se o web, který schraňuje ohromnou spoustu zdrojových kódů od profesionálů i expertů, kteří jej dávají volně k užití, šíření a dokončení. Cesnet speedtest je v tomto ohledu opravdovou raritou.

Spousta přesných a důležitých ukazatelů

Pochopitelně je stále základní výhodou tohoto testu to, kolik informací je schopný ukazovat. V první řadě je potřeba myslet na to, že naprostá většina testů se omezuje na rychlost stahování, neboli download a rychlost nahrávání – upload. Jedná se o dvě základní položky, takže je to správně.

Pokud ale potřebujete řešit, proč je vaše připojení k internetu například dlouhodobě nestabilní, tak už vám tyto hodnoty nemusí stačit. Právě proto Cesnet speed test nabízí například zobrazení hodnoty ping, což je odezva. Nebo dokonce i zobrazení hodnoty jitter, což je hodnota měřící kolísavost připojení k internetu.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.