792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Čtvrtý mobilní operátor na českém trhu – zájemci už se hlásí

Čtvrtý mobilní operátor na českém trhu – zájemci už se hlásí

Publikováno: 31. 1. 2019368 slovČtení na 1.8 min.

Na českém trhu se možná již letos objeví nový mobilní operátor, který by se stal konkurencí pro největší trojici – Vodafone, T-Mobile a O2. Ačkoli zatím nic není jisté, zájemci už se začínají hlásit o své čestné místo na slunci.

Kdo bude další mobilní operátor na českém trhu?

Nic konkrétního se samozřejmě ještě neví a ani nemůže. Teprve až ve druhé polovině letošního roku totiž proběhne aukce o pásma 700 MHz, takže před sebou máme ještě kus cesty a především čekání, než se vůbec dozvíme, kdo se do aukce rozhodl zapojit. ČTÚ se snaží aktivně vybudovat cestičku pro firmy, které by se mohly stát konkurencí T-Mobile, Vodafone a O2, což jsou v současné době tři nejsilnější hráči na trhu.

Nordic Telecom projevil zájem

Jedním ze zájemců je firma známá jako Nordic Telecom, která již dala vědět, že má o pozici čtvrtého mobilního operátora na českém trhu zájem. Nejedná se ale o nic, co by kohokoli překvapilo, protože Nordic Telecom s tímto plánem přišel již v únoru loňského roku. Tehdy šéf společnosti prohlásil, že se právě oni chtějí stát čtvrtým velkým hráčem na trhu.

Začátky by nebyly jednoduché…

I když ještě není jisté, kdo se do aukce o pásma 700 MHz vůbec zapojí a kdo je nakonec získá, jedno můžeme s klidným svědomím prohlásit již nyní: čtvrtý mobilní operátor by to na trhu neměl vůbec jednoduché a jeho začátky by byly vzhledem ke konkurenci hodně krušné. Trvalo by několik let, než by se vůbec dostal do pozice, aby mohl současné trojici hrdě konkurovat. To ale nic nemění na tom, že vše se může stát, jak ostatně dokazuje i příklad ze sousedního Slovenska – tam se ukázalo, že když se chce, tak to jde.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.