792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Důvody, proč je vůbec přechod na standard DVBT-2 důležitý

Důvody, proč je vůbec přechod na standard DVBT-2 důležitý

Publikováno: 29. 7. 2021414 slovČtení na 2.1 min.

Určitě každý už postřehl, že postupně naprostá většina dostupných televizních kanálů přechází na novější standard DVBT-2. Jenže proč je standard DVBT-2 tak moc důležitý a proč na něj byl přechod potřeba? Vedle spousty velkých výhod, které DVBT-2 nabízí svým uživatelům, jsou tady i praktické důvody, které běžný uživatel nemá šanci postřehnout.

V rámci dnešního článku věnujícího se novému standardu DVBT-2 se podíváme na výhody pro klienty i pro samotné zprostředkující společnosti.

Jaký byl vůbec důvod pro přechod na DVBT-2?

Ačkoliv to pro klasického uživatele není nijak viditelné, tak se o stejné vysílací vlny a pásma dělí celá řada služeb. Musí se do nich tedy vejít jako televizní vysílání, tak i různé multimediální funkce, komunikace integrovaných služeb, nebo také veškeré služby mobilních operátorů. To rozhodně není jednoduché.

Důvodem není ani tak zvyšující se počet služeb, ale naopak zvyšující se počet uživatelů, kteří si přejí užívat kompletní služby. S touto zátěží je tak mnohem obtížnější nepřetěžovat jednotlivé vysílací frekvence.

Jaké je řešení, které DVBT-2 nabízí?

Z toho co jsme si napsali tedy vyplývá, že je nutné uvolnit prostor pro další vysílání. A přesně to je důvod, proč je DVBT-2 tak moc důležité pro budoucí služby. Nabízí mnohem větší rozsah pro signál a tím pádem také mnohem více prostoru pro všechny veřejné i vnitřní služby.

Jaké výhody nabízí DVBT-2 uživatelům?

Otázkou ale zůstává, jaké výhody dokáže DVBT-2 nabídnou vám, standardním uživatelům. Všechny výhody, které nabízí se kompletně točí kolem novějších služeb. Můžete využívat mnohem větší procento chytrých funkcí některých televizí a díky tomu se tak stává moderní a internetová televize mnohem lepším společníkem. Všechny zmíněné výhody a spoustu dalších přitom na standardu DVBT nebylo možné dříve využívat.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.