792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Rozšíření optické sítě v rámci zrychlení internetu

Rozšíření optické sítě v rámci zrychlení internetu

Publikováno: 18. 4. 2019282 slovČtení na 1.4 min.

Rozšíření optické sítě by mohlo vést ke zrychlení internetového připojení. Zatímco některé domácnosti si na rychlost internetu nemohou stěžovat, jiné domácnosti naopak mohou využívat jen minimální rychlost, která pro běžného uživatele není dostačující. Růžový operátor T-Mobile se nyní rozhodl, že nechá vybudovat kvalitní fixní síť a tím pádem tak bude moci nabídnout rychlé připojení i na místech, na kterých v současné době internet běží buď velmi pomalu, nebo na nich neběží vůbec.

Různorodé využití optické sítě

Rozšíření optické sítě by tak mohlo pomoci nejen pro zrychlení internetového připojení, ale do karet by nahrálo i lepší mobilnímu signálu. Optické sítě jsou totiž v dnešní době využívané i pro rozvoj digitalizace, internet věcí nebo 5G sítě. Optická vlákna také ve velkém využívají instituce, u kterých jsou zaznamenány velké datové toky.

Optické sítě do většiny domácností

V dnešní době využívá tento typ připojení jen 14% obytných domů. Z toho plyne, že si drtivá většina domácností může nechat o optických sítích jen zdát. Dále ještě musíme dodat, ťe většina linek přitom končí před domem a v domácnostech jsou posléze zastoupeny bezdrátovým přenosem, kabely nebo jinými technologiemi. Tato skutečnost ale způsobuje, v že se výrazně snižuje výsledná rychlost, která se dostane ke koncovým uživatelům.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.