792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Opakovaný výpadek internetu? Důvodů může být spousta

Opakovaný výpadek internetu? Důvodů může být spousta

Publikováno: 3. 12. 2020468 slovČtení na 2.3 min.

Opakovaný výpadek internetu? Důvodů může být spousta

 

Pokud jste někdy volali na linku podpory s takovým problémem jako je výpadek internetu, tak se vám určitě dostalo odpovědi „Chyba může být v hodně věcech“. Zní to jako špatný „ajťácký“ vtip, ale přesně tak to často v IT bývá a výpadek internetu bohužel není žádnou výjimkou. Chyba může být opravdu jak u poskytovatele, tak na trase či přímo u vás.

Jedna nebo druhá strana na takový výpadek internetu mnohdy ani nemá příliš velký vliv. Představíme si tak pár možností, jak byste takový výpadek internetu mohli ovlivnit i vy pravidelnou prevencí. Často se totiž opravdu jedná o chybu až na konci řetězce, tedy slangově „na vašem přijímači“.

Pokud se výpadek internetu opakuje, dejte odpočinek routeru

Ať už používáte router, nebo modem, tak je v zařízení i něco na způsob vyrovnávací paměti. Veškeré informace neprotékají pouze dál jako je tomu u rozbočovači, ale prochází i celá řada logických operací mezi něž se řadí například i rozdávání fyzických adres a další podobné úkony. Může se tak stát, že se logická kapacita zařízení zkrátka zaplní a vyústí to v opakovaný výpadek internetu.

Není proto od škody jednou za čas vypojit modem z elektřiny a nechat jej bez připojení po dobu jedné minuty. Důvodem čekání je zbývající napětí v některých elektronických součástkách na základní desce. Těm sice trvá vybití jen sekundy, ale minuta je malý kompromis za jistotu dobře odvedené práce.

Zkontrolujte signál vašeho bezdrátového připojení

Výpadek internetu je mnohem častější u různých bezdrátových technologií, které jsou citlivější na různé rušivé elementy. Jedním z nich je zkrátka moc velká vzdálenost od vysílače. Pokud máte router na jedné straně domácnosti, tak je opravdu možné, že vám na druhém konci některá zařízení budou přijímat slabý signál, který provází ztráta rychlosti a výpadek připojení k internetu.

Další možností je také to, že například v panelových domech existuje rovnou několik bezdrátových zařízená, která jsou na stejném pásmu. Můžete tak zkusit navštívit administraci routeru a přenastavit pásmo na libovolné jiné z nabídky. Výpadek internetového připojení pak možná zcela vymizí.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.