792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Facebook nabízel peníze za soukromá data uživatelů

Facebook nabízel peníze za soukromá data uživatelů

Publikováno: 19. 2. 2019274 slovČtení na 1.4 min.

Jen málokdo by v současné době nepoužíval populární sociální síť Facebook, kterou znají snad všichni po celém světě. Na Facebooku si může profil založit kdokoli, díky němu můžete sledovat aktivity svých přátel nebo chatovat s kýmkoli, ať už se nachází kdekoli.

Věděli jste, že Facebook platil svým uživatelům za to, že bude moci sbírat jejich soukromá data?!

Facebook platil za data svých uživatelů

Možná si říkáte, že tohle už je vážně přes čáru a přemýšlíte, kdo by za pár korun dobrovolně sdílel svá soukromá data. Věřte nebo ne, ale lidí, kteří se zapojili do placeného programu, rozhodně nebylo málo! Přitom sociální síť Facebook za sdílení dat nenabízela kdovíjaké částky, v přepočtu se jednalo o cca 452 Kč měsíčně, což je docela pakatel vzhledem k tomu, k jakým veškerým datům se dostal…

Co všechno mohl Facebook sledovat?

Pokud uživatel dal svůj souhlas ke sdílení dat, dostal se provozovatel sociální sítě k soukromým konverzacím, které probíhaly v chatu, mohl sledovat emaily, zaslané fotky a videa a stejně tak viděl i adresy stránek, které daný uživatel navštívil. Dále sbíral údaje i o tom, kde se uživatel fyzicky nacházel, někdy dokonce účastníky programu vyzval k tomu, aby mu dodali seznam objednávek provedených v internetovém obchodě Amazon.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.