792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Internet na doma pomocí bezdrátové technologie. Co očekávat a čeho se bát?

Internet na doma pomocí bezdrátové technologie. Co očekávat a čeho se bát?

Publikováno: 18. 11. 2021364 slovČtení na 1.8 min.

Pokud bydlíte v některé špatně dostupné lokalitě, nebo vyloženě na malé vesnici, tak můžete mít problém s dostatečnou nabídkou druhů připojení k internetu. Zřídit si internet na doma tak může být mnohem složitější. V naprosté většina případů ale internet máte jak zřídit pomocí bezdrátové technologie.

Bezdrátový internet je dobrou eventualitou pro situace, kdy není k dispozici žádné jiné řešení, ale jsou tady i nepříjemné komplikace. Internet na doma pomocí bezdrátu totiž nebude zrovna nejkvalitnější připojení k internetu, protože má tato technologie v našich podmínkách dost vysoké rezervy. Pojďme se tedy podívat, co dokáže váš internet bezdrátovou technologií, a čeho se případně lze obávat.

První podmínka, musí být fyzický výhled na vysílač

První podmínkou, která zpravidla bývá i největším problémem, je výhled na vysílač. Abyste totiž mohli přijímat internet vzduchem, tak potřebujete nutně vidět na některý z vysílačů po okolí. Běžně to není až taková komplikace, ale v členitém terénu se může jednat o naprosto reálný problém při zřizování domácího internetu.

Ovlivněné počasím a nižší rychlost

Pokud máte fyzický výhled, tak váš internet bude přijímat vlastní přijímač instalovaný v okně či na střeše. Výhodu vlastního vysílače ale snižuje fakt, že má internet vzduchem jako technologie dost nízkou rychlost i stabilitu. Pokud bude zhoršené počasí, tak můžete mít problémy s nestabilitou, nebo dokonce výpadky připojení celkově.

Internet ani nebude mít příliš vysokou rychlost, většinou se dostanete na desítky megabitů. To sice stačí na prohlížení webových stránek, ale multimédia ve vysoké kvalitě, nebo náročnější aplikace zde mohou být jasným problémem. Mnohdy je ale internet vzduchem jediná eventualita, jak internet na doma zařídit.

 

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.