792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Zesilovač wifi do zásuvky dokáže vyřešit všechny problémy se sílou signálu

Zesilovač wifi do zásuvky dokáže vyřešit všechny problémy se sílou signálu

Publikováno: 24. 3. 2022384 slovČtení na 1.9 min.

Zesilovač wifi do zásuvky je poměrně jednoduše dostupné zařízení, které vám může pomoci při zlepšení dostupnosti signálu. Základní zesilovač wifi do zásuvky lze pořídit už za několik set korun, přičemž pro domácnosti by měl mít dostatečný výkon. Pokud vám ale jde o připojení k internetu na větší prostor, jako mohou být firemní budovy, tak vám nejspíš zesilovač wifi z nejlevnějších kategorií příliš nepomůže.

Co vše vám ale zesilovač wifi  může ve svém nejlepším provedení nabídnout? Dnes se podíváme na všechny z vlastností, které vám standardní zesilovač wifi do zásuvky dokáže nabídnout.

Zesilovač wifi do zásuvky zvládá automatické rozpoznávání sítě

Jednou z nejlepších vlastností, kterou zesilovač wifi má, je jeho automatická podpora místních sítí. To znamená, že jakmile připojíte zesilovač k zabezpečené síti, tak dokáže automaticky všechny klíčové vlastnosti pro vaše připojení k internetu identifikovat, díky čemuž pak dokáže ihned fungovat bez jakýchkoliv odkladů.

Přepínání mezi silnějším zařízením

Některé zesilovače se prodávají v sadách jednotlivých modulů. Tyto moduly mohou za to, že připojení k internetu lze stabilně přijímat opravdu všude po cílovém prostoru. Hlavní výhodou je ale vnitřní mechanismus, který si dokáže předávat zařízení tomu vysílači, který je zrovna blíž. Zesilovač wifi do zásuvky tak rozpozná, pokud se ztrácí signál z jednoho modulu, a automaticky bez výpadků předá zařízení do jiného.

Podpora většiny standardů Wifi

Jakmile se chystáte zakoupit zesilovač wifi, tak byste měli zkontrolovat především to, jestli vám sedí podpora pásem. Dokonce i v rámci jedné země totiž připojení k internetu může být realizováno celou řadou pásem, která jsou od sebe značné odlišná. Proto nejdříve vždy porovnejte vlastnosti svého připojení s plánovaným zesilovačem.

 

 

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.