792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Jak na kvalitní měření rychlosti internetu?

Jak na kvalitní měření rychlosti internetu?

Publikováno: 12. 7. 2022388 slovČtení na 1.9 min.

Měření rychlosti internetu je velice šikovný nástroj, který nám dává možnost kdykoliv zkontrolovat hodnoty našeho připojení. Zároveň je ale měření rychlosti internetu nástroj, u kterého se hodí do značné míry brát s rezervou výsledky.

Především je ale důležité měření rychlosti internetu provádět za správného postupu a podmínek, které jsou podstatné pro to, aby byly výsledky opravdu věrohodné. Dnes se podíváme na to, jak provádět za ideálních podmínek měření rychlosti internetu k co nejpřesnějšímu a nejlepšímu výsledku.

Stabilní zázemí a pevné připojení

Aby bylo měření rychlosti internetu opravdu kvalitní, tak nutně potřebujeme provádět měření v moment, kdy je ve stabilním stavu. To znamená, že bychom neměli zrovna připojení k internetu využívat v rámci více zařízení nebo náročnějších aplikací.

Vedle toho je extrémně důležitým kritériem také to, abychom nebyli připojení na bezdrátové síti. Bezdrátové sítě mají pochopitelně vysokou labilitu, co se týče síly a kvality signálu kvůli vzdálenosti a překážkám. Vaše připojení k internetu tak zajisté bude mít jiné vlastnosti při pevném připojení s maximálním potenciálem, nebo na bezdrátové síti.

Pozor na to, jaký test používáte!

Používání správného testu je dalším kritériem. Ne každý algoritmus pro měření rychlosti internetu totiž může být vhodný zrovna pro vaše potřeby. Hlavním kritériem je v tomto případě vzdálenost testovacího serveru, která může výrazně zkreslovat výsledky měření.

Pokud například testujeme naše připojení k internetu odesíláním dat k serveru ve Vancouveru nebo v Paříži (kde mimochodem sídlí důležité síťové uzly, proto se také v testech často užívají), tak dostaneme rozdílné výsledky. Pochopitelně je pro efektivní měření připojení k internetu mnohem lepší pracovat s co nejbližším testovacím serverem.

 

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.