792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Poplatek za převod kreditu zrušen!

Poplatek za převod kreditu zrušen!

Publikováno: 25. 6. 2020310 slovČtení na 1.6 min.

Operátoři si začali účtovat poplatek za převod kreditu při přechodu ke konkurenci. T-Mobile, Vodafone i O2 nastavili určitou částku za tuhle službu, kterou si chtěli kompenzovat skutečnost, že od dubna tohoto roku nemohou své odcházející zákazníky pokutovat za předčasné odstoupení od smlouvy.

Operátoři čelili kritice za poplatek za převod kreditu

1. dubna tohoto roku skončilo právo operátorů účtovat tarifním zákazníkům poplatky za předčasné ukončení smlouvy. Přišli proto s novou zpoplatněnou službou, kterou byl poplatek za převod kreditu, který zákazník chtěl převést ke konkurenci.

Za tento krok se však na trojici největších českých operátorů snesla neskutečná kritika. Zákazníkům se ani trochu nelíbilo, že si za převod nespotřebovaného kreditu operátoři účtovali částku v rozmezí od 119 do 199 Kč.

Poplatek byl zrušen

Vlna kritiky, která se snesla na bedra trojice hlavních operátorů donutila mobilní giganty poplatek zrušit. Vodafone se nechal slyšet, že poplatek za převod kreditu zavedla letošní novela telekomunikačního zákona. Pravda je ale taková, že zákon pouze uvedl, že operátor může po zákazníkovi vyžadovat částku, která odpovídá skutečným nákladům, jež operátorovi vznikly. A to samozřejmě pouze za předpokladu, že je tak uvedeno ve smluvních podmínkách.

Rozhodnutí, zda službu zpoplatnit nebo ne, tak bylo na operátorech. Ti samozřejmě tuhle možnost okamžitě využili, nepočítali ale s tak obrovskou vlnou kritiky, která logicky krátce na to přišla a nakonec operátory donutila poplatek zcela zrušit.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.