792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Tři důvody, proč VDSL internet může být i dnes konkurenceschopnou technologií

Tři důvody, proč VDSL internet může být i dnes konkurenceschopnou technologií

Publikováno: 16. 2. 2023342 slovČtení na 1.7 min.

VDSL internet už rozhodně není jednou z těch technologií, které bychom mohly nazývat jako technologie mladé. Zcela naopak už se jedná o druh připojené, které je tady s námi opravdu dlouhou dobu. Jenže s námi dlouhou dobu také zůstane, protože navzdory svému věku až překvapivě drží standard velice vysoko.

Dnes se podíváme na tři zásadní důvody, proč VDSL stále v České republice zaujímá pozici toho nejčastějšího připojení k internetu.

VDSL internet a jeho rychlosti

Prvním důvodem jsou rychlosti připojení k internetu. Naprosto standardně se tady setkáme s rychlostmi, které mohou být srovnatelné i s celou řadou jiných druhů připojení, nebo jsou dokonce i mnohem výkonnější.

Kupříkladu stejně staré klasické bezdrátové připojení se nikdy k výkonu VDSL ani nepřiblížilo. Opak bychom mohli říct v případě WIFI připojení, ale to je zase kapitola sama pro sebe se zásadními rozdíly.

Dostupností zcela bezkonkurenční

Ve všech ohledech najde VDSL internet poměrně velkou konkurenceschopnost i u svých soupeřů. Jenže je tady pak další ohled, u kterého pro změnu konkurenci nenajde. A tím ohledem je dostupnost. VDSL internet je opravdu rekordmanem, protože mapa pokrytí internetu pomocí VDSL zaujímá opravdu velkou plochu republiky. Díky tomu tak nechybí víceméně v nabídce žádného poskytovatele.

Jednoduchost instalace

Další výhodou, kterou VDSL internet má, je jeho instalace. Na rozdíl od optické sítě, nebo zastaralých a téměř neužívaných koaxiálních sítí, je pevné připojení pomocí metalického VDSL jednoduché. Díky tomu jej tak společnosti mohou bez problémů dopravit i do jinak nepokrytých domácností. Investice je nízká jak do materiálu, tak i náročnosti šíření připojení. A to je důvodem, proč je VDSL tak moc rozšířené.

 

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.