792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Jak provádět test rychlosti připojení, aby co nejvíce odpovídal realitě?

Jak provádět test rychlosti připojení, aby co nejvíce odpovídal realitě?

Publikováno: 14. 1. 2021380 slovČtení na 1.9 min.

Jedná se o velice oblíbený nástroj, kterým si mohou online uživatelé kdykoliv překontrolovat kvalitu dodávaných služeb. Test rychlosti připojení je nástroj, který nám pomůže zkontrolovat aktuální stav připojení a také spoustu dalších informací. Základem pro test rychlosti připojení je volba správného algoritmu a zároveň i nastavení vašeho připojení.

V dnešním článku vám poradíme, jak provádět test rychlosti připojení, aby byl co nejpřesnější a vy se tak mohli „odrážet“ od opravdu podložených informací.

Kdy pořizovat přesný test rychlosti připojení

Jednotlivé výsledky různých testů se nám mohou hodně lišit na základě spoustě věcí. Dvě základní můžeme ovlivnit přímo u nás, a proto je skvělé se jimi řídit. První a největší pravidlo je, že by se test rychlost připojení měl pravidelně zkoušet jen při připojení kabelem. Wifi připojení totiž využívá jen část potencionálu, které může vaše připojení nabízet a výsledky se tak mohou hodně lišit od reálných čísel.

Druhým pravidlem pak je, aby byl test rychlosti připojení dělaný v pravidelném intervalu ve stejnou denní dobu. I při tom nejlepším připojení se totiž bude pohybovat rychlost v různém horizontu na základě denního cyklu. Večer je síť vytížená mnohem víc než například během dopoledne.

Různé testy, různé výsledky. Jak správně zvolit test?

U různých testů zároveň můžete mít i jiné výsledky. Jedná se o to, že test funguje na principu odesílání testovacích dat a měří rychlost jakou se odešlou pryč a vrátí zpět. Každý z testů ale využívá jiné testovací servery a některé vám dokonce i dají vybrat, jaký konkrétní si přejete. Test rychlosti připojení tak bude výrazně odlišný, pokud budou odcházet testovací data z Česka na testovací server do Paříže, nebo do New Yorku.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.