792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Pravidla pro volání v zahraničí v Evropě i mimo ni

Pravidla pro volání v zahraničí v Evropě i mimo ni

Publikováno: 20. 7. 2023387 slovČtení na 1.9 min.

Ačkoliv je dnes už většina věcí k řešení spíše ve světě online, tak se volání nestává o nic méně oblíbenou a častou aktivitou, než tomu bylo v minulosti. Specifickou oblastí přitom vždy bylo volání v zahraničí.

V minulosti jsme se poměrně dost často setkávali s tím, že se pro volání v zahraničí vyskytovaly odlišné podmínky, které dokonce velice často nebyli ničím příjemným. Jak to je ale v případě dnešního volání?

Zmenšený důraz na volání v zahraničí

Hlavní změna přichází v tom, že pro spoustu společností se stává volání prostě voláním. Z toho důvodu je tak volání v zahraničí zpoplatněno úplně stejně, nebo spadá do stejných tarifů, jako v domácích podmínkách.

Není to dokonce jenom otázkou volání jako takového. Stejně tak se můžeme setkat s podobně příjemnými podmínkami konkrétně u SMS, nebo když budeme užívat mobilní internet. Sečteno a podtrženo, důraz na odlišování doma a venku, se značně snížil.

Po Evropě máte dokonale vyřešeno

Všechno se otáčí hlavně kolem společného hospodářského prostoru, který nám nabízí Evropská unie. V rámci té je totiž volání, stejně jako další telekomunikační služby, poskytováno podle domácích podmínek. Jak samotná cena, tak i případné čerpání tarifů, je tak stoprocentně stejně nastaveno, jako kdybyste vše dělali v domovské zemi. To rozhodně napomáhá nejen turistům, ale také v mezinárodním obchodě po Evropě.

Mimo EU je to ale složitější

Pochopitelně ale nejsou podobné výhodné podmínky globálního charakteru. Pokud vstoupíte do zón, které jsou klasifikovány jako roamingové, tak automaticky přecházíte na jiný režim placení. Zajímavostí přitom je, že samotné vyúčtování za volání nejde nutně vám. Jde tomu, kdo vám volá z domácí sítě do zahraničí. Důvodem vždy bylo mnohem jednodušší vedení účetnictví za podobné služby.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.