792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Zaostřeno na mobilní data: kde se platí nejvíce a kde nejméně?!

Zaostřeno na mobilní data: kde se platí nejvíce a kde nejméně?!

Publikováno: 14. 5. 2019247 slovČtení na 1.2 min.

 

Mobilní data v současné době využívá drtivá většina lidí. Díky nim můžeme online naprosto kdekoli a kdykoli. A to rozhodně není k zahození, navíc to dneska představuje jakýsi standard. Zajímá vás, kde se za mobilní data platí nejvíce? A kde jsou naopak nejdražší?

Kolik stojí mobilní data v Evropě?

Na otázku, kolik stojí mobilní data v Evropě, odpověděla společnost Rewheel Research, která nechala ceny mobilních dat napříč Evropou analyzovat. Středobodem zájmu se staly neomezené tarify do cca 770 Kč. A jak to dopadlo?

Možná nikoho příliš nepřekvapí, protože jsme vás o tom informovali v jednom z našich předchozích článků, že se Česká republika zařadila mezi nejdražší státy vůbec.

Které státy nabízí neomezená data?

Naopak překvapujícím fakt je skutečnost, že jsou země, které svým zákazníkům nabízí neomezený internet. Takové nabídky se u nás opravdu nedočkáme. Neomezená data nabízí Estonsko, Chorvatsko, Litva, Lotyšsko, Nizozemsko, Bulharsko, Finsko, Velká Británie a co je ještě překvapivější, tak i naši sousedé – i na Slovensku totiž v pořadí čtvrtý mobilní operátor 4ka v rámci tarifu SLOBODA ∞ + nabízí svým uživatelům neomezené volání, posílání SMS a dokonce i neomezené surfování na internetu.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.