792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Víte co vše může speed meter odhalit? Podíváme se na to společně!

Víte co vše může speed meter odhalit? Podíváme se na to společně!

Publikováno: 27. 4. 2021387 slovČtení na 1.9 min.

Speed meter je nástrojem pro zkoušení rychlosti připojení k internetu. Speed meter má tedy jako hlavní pracovní náplň výstup, při kterém si můžete překontrolovat všechny důležité parametry vašeho připojení a zároveň vám speed meter může prozradit konkrétní informace o tom, kde by problém mohl být.

Je ale potřeba mít stále na mysli, že je speed meter programem a každý speed meter pracuje poměrně odlišně. Jednotlivé výsledky se tak mohou lišit a pokud opravdu chcete dobré výsledky, tak se vyplatí používat poskytovatelem doporučený nástroj pro měření rychlosti připojení.

Speed meter může poukázat na problémy s připojením

V některých případech se může stát, že se potkáte s problémy s připojením k internetu. Nejčastěji se jedná o technické potíže na straně poskytovatele, nebo nějakým způsobem poškozené kabely. Modemy jsou totiž velice jednoduchá zařízení a pokud speed meter vykazuje opravdu velice odlišné výsledky, tak je možné že se jedná právě o chybu kabelu. Ten může být někde přiskřípnutý a poškozený, nebo popřípadě povytažený z konektoru.

Přetížená vysílací pásma bezdrátového připojení

Standardně mají veškeré Wifi routery k dispozici celkem dvanáct vysílacích pásem Wifi. O tyto pásma se dělí veškerá bezdrátová zařízení, která vysílají ve své těsné blízkosti. Zpravidla dochází k jakémukoliv konfliktu v panelových domech, kde je na malém prostoru spousta bytů a teoreticky zde hrozí, že se na jednom pásmu objev více Wifi vysílačů.

Pokud se tak stane, tak se mohou navzájem rušit a speed meter může být nástrojem, který odhalí velice nestabilní nebo nízké připojení k internetu. Při měření na bezdrátovém připojení je ale potřeba dávat pozor, protože výsledky na bezdrátovém připojení mohou být odlišné i při stabilním připojení k internetu.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.