792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Hledáte kvalitní test rychlosti připojení? Cesnet speedtest vám pomůže!

Hledáte kvalitní test rychlosti připojení? Cesnet speedtest vám pomůže!

Publikováno: 29. 4. 2021375 slovČtení na 1.9 min.

Cesnet speedtest je jedním ze způsobů, jak změřit svoji rychlost připojení. Na první pohled Cesnet speedtest vypadá až podezřele jednoduše a okleštěně, ale přesně to je i jeho síla. Díky minimální zátěži zbytečnostmi je Cesnet speedtest zaměřený na kvalitní výkon při měření a podání co nejpřesnějších výsledků.

Proč je Cesnet speedtest tak populární a co z něj dělá jednu z nejlepších voleb? To vše si popíšeme právě v rámci dnešního článku, který Cesnet speedtest rozebere více po technické stránce.

Dokonalý algoritmus je základem

Cesnet speedtest funguje na principu testovacího algoritmu. Algoritmus je víceméně něco jako běh programu a symbolizuje vše co se v něm děje. Dobře napsaný a optimalizovaný algoritmus je tak například schopný přesně změřit rychlost připojení k internetu. Jenže každý není dokonalý a mnohdy na řešení jednoho případu existují stovky řešení.

Cesnet speedtest je jediným testem co dává k dispozici své kódy

Při návštěvě stránek si můžete všimnout, že si kompletní kód stránky včetně inteligentního algoritmu můžete prohlédnout na stránce Github. Jedná se o stránku na níž jsou schraňovány různé zdrojové kódy a programátoři zde mnohdy hledají inspiraci, nebo základ pro své vlastní kódy. To, že Cesnet speedtest dává k dispozici svůj kompletní zdrojový kód pro měření rychlosti internetu je ale unikát.

Realizace? Pomocí Javascriptu

A jaký konkrétní jazyk se o měřící algoritmus vlastně stará? Jedná se o Javascript, který je jedním z nejpoužívanějších jazyků pro tvorbu online skriptů. Všechny moderní a aktualizované prohlížeče Javascript podporují bez výhrad a navíc je zde ta výhoda, že se Javascript vždy zpracovává na straně návštěvníka, takže se zde minimalizuje přetížení serveru kvůli vysoké návštěvě.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.