792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Nový telefon nemusí nutně stát balík. Tarif s mobilem vám nabízí bezkonkurenční slevy

Nový telefon nemusí nutně stát balík. Tarif s mobilem vám nabízí bezkonkurenční slevy

Publikováno: 22. 8. 2023384 slovČtení na 1.9 min.

Přemýšleli jste nad tím, že byste pořídili nový telefon, ale finanční situace neumožňuje vysoké investice? Pokud přitom používáte tarif a víte, že do budoucna bude nadále potřeba, tak může být zajímavou eventualitou tarif s mobilem.

Jedná se o speciální nabídku, kdy můžete dostat ke sjednaným službám také mobilní zařízení, které není jenom v pronájmu, ale opravdu vaše. V dnešním článku si přiblížíme, jak přesněji tarif s mobilem funguje.

Co po vás tarif s mobilem může chtít?

V první řadě se podíváme na podmínky, které se většinou sjednávají. První možností je to, že je telefon k tarifu přidružený za symbolickou jednorázovou hodnotu. To se většinou děje hlavně pokud tarif obsahuje neomezená data, nebo jde minimálně o mobilní internet s vyššími hodnotami.

Druhou možností potom je, že telefon s výraznou slevou splácíte v podobě navýšené ceny za telekomunikační služby. Ať už přitom volí operátor první či druhou variantu, tak je součástí sjednávání závazek, že konkrétní mobilní tarif budete opravdu využívat po předem danou dobu. Doba závazku se přitom většinou pohybuje okolo dvou let.

Není v tom nějaký skrytý háček?

Spousta lidí pod takovou nabídkou může mít obavy z toho, že je někde skrytý háček. Pokud se podíváte dobře na dobu závazku, tak není nic, co by vás mohlo překvapit. Většinou se totiž jedná o mobilní telefony, které jsou operátorovi věnovány v rámci prodejních akcí. Případně pak mnohé telefony tarif s mobilem nabízí proto, že se jedná o postupně odcházející model z trhu.

Většinou hlavně proto, že vychází už novější generace stejného modelu. Pro vás je ale rozhodně možností, jak mobilní tarif, který stejně budete potřebovat, obohatit o možnost získání kvalitního mobilního telefonu za zlomek jeho běžné nákupní ceny.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.