792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Barevná linka 1221 je nyní bez propojovacích poplatků

Barevná linka 1221 je nyní bez propojovacích poplatků

Publikováno: 24. 9. 2020233 slovČtení na 1.2 min.

Barevná linka 1221 byla spuštěna poté, co se Českou republikou začala šířit nákaza Covid 19, která v lidech vzbuzovala nejednu otázku. Číslo 1221 tak sloužilo jako centrální infolinka Hygienické služby. Volání na infolinku bylo zpoplatněno.

Barevná linka, kterou neprovozuje operátor

Ačkoli se jedná o infolinku, na kterou je zpravidla volání bez jakéhokoli poplatku, v případě čísla 1221 to bylo jinak. Vzhledem k tomu, že se jedná o tzv. barevnou linku, kterou neprovozuje samotný mobilní operátor, bylo volání na ni spojeno s propojovacím poplatkem.

Cena za minutu hovoru se pohybovala od 3 do 6 Kč v závislosti na operátorovi, kterého každý konkrétní zákazník měl. Barevná linka byla přitom zpoplatněna i těm zákazníkům, kteří mají u svého operátora sjednaný neomezený tarif nebo mají volné minuty.

Infolinka 1221 je nyní bez poplatku

Na centrální infolinku můžete volat každý všední den od 8 hodin ráno do 7 hodiny večer, o víkendech pak od 9 hodin ráno do půl páté odpoledne.

Jelikož operátoři ještě donedávna nevěděli, jaký je účel této linky, vesele si účtovali poplatky. Až když je na tuhle skutečnost upozornila média, začaly situaci řešit. Proto je nyní barevná linka 1221 bez poplatku.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.