792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Jak rychlý internet stačí do domácnosti s menšími požadavky na připojení?

Jak rychlý internet stačí do domácnosti s menšími požadavky na připojení?

Publikováno: 2. 12. 2021367 slovČtení na 1.8 min.

Při výběru správného připojení k internetu je nejčastější otázkou rozhodně rychlost. Cena jednotlivých tarifů je totiž mnohdy jen v rámci desítek korun nebo jedné či dvou stovek korun rozdílná dost citelně na finální rychlosti připojení.

Samotná rychlost připojení k internetu je přitom to nejzásadnější, co řešíme při pořizování nového tarifu. Některé domácnosti ale mohou mít na rychlost připojení poměrně dost malé nároky. Může se například jednat o pevná připojení na víkendová sídla jako například chatky, nebo potom o připojení do domácností seniorů. Dnes vám poradíme, jaké rychlosti připojení by měly být pro tyto konkrétní potřeby vždy dostačující.

Minimální připojení v řádu několika megabitů

Jednou z nejzákladnějších variant připojení, kterou můžete získat, jsou už megabitů. Většinou jsou ale tyto rychlosti připojení řešeny přes bezdrátovou technologii, namísto klasického pevného připojení, kupříkladu pomocí technologie ADSL.

Toto připojení vzduchem nejčastěji použijete právě například u chatek v méně dostupných oblastech, kde pevná síť není ani instalovaná. Menší rychlost a také větší pořizovací cena, je víceméně hlavní nevýhodou. V některých případech ale musíte počítat i s tím, že internet vzduchem může být občas nestabilní.

Nejzákladnější ADSL připojení kolem 20 Mbit

Pokud byste naopak hledali pevné připojení k internetu, tak ty nejzákladnější rychlosti víceméně najdete v řádu desítek megabitů. Tyto rychlosti nejsou ničím pro náročnější uživatele, ale pokud opravdu hledáte připojení jen čistě pro procházení internetových stránek, popřípadě pro sledování multimédií v nižším rozlišení, tak dokonale postačí. U ADSL technologie navíc není sebemenší problém kdykoliv navýšit rychlost připojení podle vašich vlastních potřeb u poskytovatele.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.