792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Jakou rychlost by měl mít internet pro hráče PC her?

Jakou rychlost by měl mít internet pro hráče PC her?

Publikováno: 4. 8. 2022403 slovČtení na 2 min.

Internet pro hráče PC her je rozhodně věcí, která musí splňovat velice důležité požadavky. Kvalitní internet pro hráče by měl mít vždycky stabilní datový tok, který můžeme zjistit hodnotou jitteru, ale stejně tak by měl mít internetové připojení pro hráče i dostatečně vysokou odezvu ping a především rychlost.

Právě rychlost je pro internet pro hráče velice důležitým parametrem, který může mnohdy, věřte tomu nebo ne, dokonce ovlivňovat výsledek hry. Mnohdy je totiž internet pro hráče tím, co může samotné hráče poměrně dost limitovat. Přitom kvalitní připojení k internetu není dnes nedostupnou záležitostí.

Proč vůbec hráči potřebují opravdu rychlý internet?

Možná vás napadá, proč je vůbec tak moc rychlé připojení opravdu potřeba. Přeci jen je všeobecně známé, že si počítačové hry vyměňují poměrně dost malé datové soubory, které dávají informace o tom, co hráč dělá. Jenže zároveň je nutné říct, že připojení k internetu musí pro plynulý běh hry takových souborů přijímat a odesílat tisíce a miliony. Představte si, že každý jediný pohyb postavy ve virtuálním světě, příkaz nebo povel, musí být odesláno na server a následně musí internetové připojení pro hráče obdržet odpověď. A to nejen od vás, ale i od dalších hráčů ve hře.

Jaký internet pro hráče by měl stačit?

Jenže na každý chce mít doma automaticky ultra rychlé připojení k internetu kvůli počítačovým hrám. Naštěstí můžeme říct, že i pomalejší připojení, která jsou už víceméně domácím standardem, stačí pro kvalitní hraní her. Pokud se naše připojení k internetu pohybuje v rychlostech okolo 320 a více megabitů, tak bychom neměli při standardním hraní narazit na žádné problémy. Pochopitelně ale musíme počítat s tím, že rychlejší připojení nabízí také rychlejší odezvu. Pro hráče, co to myslí vážně tak platí, že by internet pro hráče měl být opravdu co nejrychlejší.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.