792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Jaká bude Wi-Fi 6?

Jaká bude Wi-Fi 6?

Publikováno: 14. 11. 2019235 slovČtení na 1.2 min.

Už jste slyšeli o novince v podobě Wi-Fi 6? Na trhu se již objevily první zařízení, která Wi-Fi 6 podporují a stále více lidí se začíná ptát, co nový bezdrátový standard přinese a v čem bude jiný nežli předchozí generace?

Jaká bude Wi-Fi 6?

Pokud vás zprávy o novém standardu bezdrátového připojení neminula, pak jste se určitě začali ptát, jaká ta nová wifi vlastně bude? V čem bude jiná, nežli předchozí verze? Jaké přinese výhody? A přinese vůbec nějaké výhody? Je logické, že jste měli hlavu plnou otázek. Když je něco nového, vzbuzuje to v nás zájem.

Šestá generace Wi-Fi láká především na vyšší přenosovou rychlost. Některé zdroje dokonce uvádí neuvěřitelných 9,6 Gb/s, což je dokonce třikrát více, nežli jakou přenosovou rychlost nabízela Wi-Fi 5. Nutno ale dodat, že takto vysoké rychlosti se dosáhne pouze v pásmu 5 GHz.

Wi-Fi 6 podpoří beamforming

Nový standard bezdrátového připojení ve svém základu podpoří beamforming, což je lepší směrování a daleko lepší pokrytí bezdrátovým signálem. Všechna zařízení podporující šestou generaci bezdrátového připojení budou disponovat lepším dosahem signálu.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.