792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Jaká je kvalita internetu u vás doma? Smart Box od O2 to dokáže změřit!

Jaká je kvalita internetu u vás doma? Smart Box od O2 to dokáže změřit!

Publikováno: 29. 11. 2018366 slovČtení na 1.8 min.

Určitě vás někdy napadlo, jaká je kvalita internetu u vás doma. Například v okamžiku, kdy se vám začne sekat přehrávané video, nebo když prohlížeči najednou nějak dlouho trvá, než nalezne požadovanou stránku. Modrý operátor O2 se rozhodl, že si jeho zákazníci díky zařízení Smart Box budou moci kdykoli zjistit, jak jsou na tom s kvalitou internetového připojení.

Jaká je kvalita internetu u vás doma? Změřte si to!

O2 tuhle možnost spustilo 22. listopadu. Od této chvíle si můžete prostřednictvím Ar Wi-Fi kdykoli změřit, jaká je kvalita internetu u vás doma. Potřebujete k tomu podporovaný mobilní telefon a aplikaci, kterou si musíte do mobilního telefonu nainstalovat.

Jakmile si nainstalujete aktuální verzi, zvolíte u položky Wi-Fi a síť možnost ZMĚŘIT POKRYTÍ WI-FI a pak už jen stačí sledovat, jak se k tomu Smart Box postaví. Na něm by se během chviličky mělo objevit okno, v kterém bude reálný obraz snímaný fotoaparátem vašeho mobilního telefonu.

A co dál?

Na vašem mobilním telefonu pak budete moci na konkrétních místech u vás doma sledovat, jak je na tom kvalita internetu. V reálném čas se vám zobrazí pole virtuálních kuliček, jejichž barva bude signalizovat kvalitu bezdrátového připojení.

Pokud uvidíte zelené kolečko, znamená to, že je na konkrétním místě, na kterém se zrovna nacházíte, perfektní dostupnost připojení k internetu. Naopak červená kolečka ukazují, že je na daném místě s pokrytím problém a dosah je zde velmi špatný.

O2 oslavuje prvenství na trhu

Modrý operátor O2 právem slaví prvenství na trhu. Jako úplně první totiž tuto funkci sám vytvořil a dále jí nabídl svým zákazníkům. Na českém trhu tak prozatím nemá vůbec žádnou konkurenci a to mu dává jasné plusové body!

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.