792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Jaké roaming ceny vám bude účtovat operátor T-mobile v Egyptě?

Jaké roaming ceny vám bude účtovat operátor T-mobile v Egyptě?

Publikováno: 14. 10. 2021375 slovČtení na 1.9 min.

Egypt je dlouhodobě jednou z těch nejoblíbenějších lokalit českých turistů. Slunce, krásná letoviska a pozůstatky egyptské civilizace se všem líbí, ale celá dovolená může zhořknout když si neuhlídáme roaming ceny. Egypt jakožto země mimo Evropskou Unii totiž spadá do oblastí, kde neplatí klasické ceníky, ale roamingové ceny se vším všudy.

Dnes se podíváme konkrétně na roamingové ceny, které pro Egypt nastavil jeden z největších našich operátorů, společnost T-mobile. Ten vám dává možnost buďto platit klasické roaming ceny za volání a další služby podle toho co provoláte, ale také zde roamingové ceny můžete nahradit předplacenými balíčky obsahující především mobilní data k čerpání.

Volání vás vyjde poměrně levně

Důležité je upozornit na to, že jsou roaming ceny u T-mobile rozděleny do jednotlivých zón. Tyto zóny se vztahují na konkrétní země a Egypt jako často navštěvovaná lokalita patří do zóny 1. Tedy do té, kde roaming ceny sice platí, ale stále se řadí do té nejvýhodnější skupiny cen.

Odchozí hovory, tedy ty jimiž voláte přímo vy, vás budou stát 35 korun za minutu. Oproti tomu příchozí hovory, neboli volání ostatních k vám vyjedou podstatně levněji na 18 korun. Pokud tedy musíte být v kontaktu, je lepší chytře využít jak jsou roaming ceny nastaveny a raději si nechat volat. Posílání textových správ SMS vás vyjde mnohem výhodněji na 9,60 koruny za jednu zprávu.

Na extrémně drahá mobilní data využijte balíčky

Jinou písničkou je ale čerpání dat. Mobilní data vyjdou v roamingové zóně na 70 korun za jeden megabajt, což jsou opravdu šílené roaming ceny. Klasické shlédnutí videa by vás tak vyšlo na stovky až tisíce korun. Naštěstí T-mobile dává svým klientům možnost pořízení balíčků s datovou kapacitou 100, 250 a 500 Mb. Cena se zde pohybuje mezi 199 až 699 korunami.

 

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.