Pokrytí bílých míst vysokorychlostním internetem je jedním z plánů, do kterého se stát rozhodl investovat nemalou částku. Ta by se měla pohybovat okolo pěti miliard korun, což rozhodně není málo. K vysokorychlostnímu internetu by se tak měly připojit nejen obytné budovy, ale také školy nebo firmy či úřady.

Pokrytí bílých míst rychlým internetem

Česká republika rozdělí 5 miliard korun na pokrytí bílých míst rychlým internetem. Peníze na tento projekt získá z evropského fondu Recovery and Resilience Facility – ten slouží k nastartování ekonomiky, která byla zasažena pandemií koronaviru.

Česká republika by z tohoto fondu měla získat částku ve výši 220 miliard korun. Z této částky by měla právě oněch 5 miliard uvolnit na pokrytí míst, kde internet chybí. Přesná částka ale bude potvrzena vládou.

Připojit bílá místa je potřeba

V posledních letech se potvrzuje, že pokrývat bílá místa je určitě zapotřebí. Operátorům tak bude umožněno aktivně připojovat nejen místa, kde se žije, ale i ta, kde se pracuje. Tím jsou myšleny školy, nejrůznější úřady, firmy a podobně.

Ze získaných dotacích bude hrazena čistě jen výstavba přípojek. Samotná služba pak bude na financování dané instituce, která si ji bude hradit sama.