Zákaz používání mobilních telefonů při chůzi – to je novinka, se kterou počítá nová vyhláška, jež přijde v platnost v Japonském městě Jamato. Město se chce tímto krokem bránit proti nezodpovědnému chování svých obyvatel.

Telefony nedáme z ruky

Mobilní telefony představují nedílnou součást našeho života. Bereme je s sebou všude a prakticky je mnohdy nedáme z ruky. Bohužel mnoho lidí hledí do mobilního telefonu i během toho, co se pohybují na ulicích a na veřejných prostranstvích.

Právě proto japonské město Jamato přišlo s novou vyhláškou, díky které bude zákaz používání mobilních telefonů během chůze na ulicích.

Zákaz používání mobilních telefonů

Japonské město Jamato tento problém řeší již delší dobu. Již na začátku letošního roku si nechalo vypracovat studii, podle které vyšlo najevo, že z celkového počtu cca 6000 chodců používalo během chůze svůj mobilní telefon rovných 12 % z nich. A to rozhodně není zanedbatelné číslo.

Zákaz používání mobilních telefonů tak určitě má smysl. Chodec zahleděný do svého mobilu si totiž vůbec neuvědomuje, že tím ohrožuje nejen sebe, ale i lidi okolo.