792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Již více jak 40 tisíc domácností má optický internet od T-Mobile

Již více jak 40 tisíc domácností má optický internet od T-Mobile

Publikováno: 13. 10. 2020290 slovČtení na 1.5 min.

Optický internet posunuje úroveň připojení k internetu zase o kousek dál, proto se určitě není čemu divit, že je po něm taková poptávka. Růžový operátor proto nelení a optickým internetem během letošního roku obdařil více jak 40 tisíc domácností.

Optický internet budou mít do konce roku i další tisíce domácností

Navzdory situaci, která u nás panuje od jara letošního roku, T-Mobile neusnul na vavřínech a pracoval na tom, aby svým i novým zákazníkům zpříjemnil život. I během pandemie koronaviru, který se u nás zuby nehty drží i v tomto čase, zajistil optický internet více jak 40 tisícům českých domácností.

Tohle číslo ale není konečné a to ani zdaleka. Podle růžového operátora je v plánu do konce letošního roku pokrýt ještě minimálně 30 tisíc dalších domácností.

Rychlost vysokého internetu poroste

V tuto chvíli dosahuje optický internet příjemné rychlosti až 1 Gb/s. Už to je rozhodně lepší, nežli jakou rychlost internetu mnoho domácností v minulých letech a vlastně i nyní využívalo. S postupem času by však rychlost optického internetu mohla ještě povyrůst.

Časem by tak na stejných přípojkách mohlo být dosaženo rychlosti až 10 Gb/s, což zní určitě velmi lákavě a nezbývá nežli doufat, že se takových cílů skutečně podaří dosáhnout. Operátor se nechal slyšet, že do budování vlastních přípojek plánuje investovat nemalou částku až 15 miliard korun.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.