Optický internet posunuje úroveň připojení k internetu zase o kousek dál, proto se určitě není čemu divit, že je po něm taková poptávka. Růžový operátor proto nelení a optickým internetem během letošního roku obdařil více jak 40 tisíc domácností.

Optický internet budou mít do konce roku i další tisíce domácností

Navzdory situaci, která u nás panuje od jara letošního roku, T-Mobile neusnul na vavřínech a pracoval na tom, aby svým i novým zákazníkům zpříjemnil život. I během pandemie koronaviru, který se u nás zuby nehty drží i v tomto čase, zajistil optický internet více jak 40 tisícům českých domácností.

Tohle číslo ale není konečné a to ani zdaleka. Podle růžového operátora je v plánu do konce letošního roku pokrýt ještě minimálně 30 tisíc dalších domácností.

Rychlost vysokého internetu poroste

V tuto chvíli dosahuje optický internet příjemné rychlosti až 1 Gb/s. Už to je rozhodně lepší, nežli jakou rychlost internetu mnoho domácností v minulých letech a vlastně i nyní využívalo. S postupem času by však rychlost optického internetu mohla ještě povyrůst.

Časem by tak na stejných přípojkách mohlo být dosaženo rychlosti až 10 Gb/s, což zní určitě velmi lákavě a nezbývá nežli doufat, že se takových cílů skutečně podaří dosáhnout. Operátor se nechal slyšet, že do budování vlastních přípojek plánuje investovat nemalou částku až 15 miliard korun.