792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Kdy dojde k vypnutí mobilní 3G sítě u Vodafone?

Kdy dojde k vypnutí mobilní 3G sítě u Vodafone?

Publikováno: 16. 7. 2020269 slovČtení na 1.3 min.

Vodafone oznámil vypnutí mobilní 3G sítě. K tomuto kroku červeného operátora vedlo zjištění, že obliba a využití 3G sítě postupně klesá a je tedy na čase uvolnit využívané frekvence pro modernější generaci internetového připojení.

Vypnutí mobilní 3G sítě je v plánu na příští rok

Červený operátor Vodafone, který patří mezi nejsilnější trojici operátorů na českém trhu hned po boku růžového T-Mobile a modrého O2, neustále vymýšlí způsoby, jak svým zákazníkům nabízet vždy jen to nejlepší. Nyní se ukázalo, že své zákazníky může potěšit zlepšením kvality i rychlosti internetového připojení.

Ze statistik, kterými operátor disponuje, vychází najevo, že obliba a především využití mobilní 3G sítě postupně klesá. Většina zákazníků totiž využívá 4G LTE, kde roste objem přenášených dat. Proto Vodafone naplánoval vypnutí mobilní 3G sítě na příští rok, konkrétně na březen 2021.

Uvolnění místa pro modernější generaci internetového připojení

Rozhodnutí operátora je určitě rozumné a z výsledků statistik vlastně i naprosto logické. Proč využívat frekvenci pro 3G sítě, když na nich klesá využití? Místo toho je mnohem lepší a efektivnější řešení frekvenci uvolnit pro modernější generaci internetového připojení 5G, které jistě uvítají i samotní zákazníci červeného mobilního operátora.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.