792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Konec Wi-Fi ve vlacích?!

Konec Wi-Fi ve vlacích?!

Publikováno: 5. 3. 2019309 slovČtení na 1.5 min.

Wi-Fi ve vlacích bude možná již brzy zpoplatněná. O této skutečnosti nedávno informoval Radek Dvořák – člen představenstva, který tuto zprávu uvedl pro deník dopravy. Co stojí za tímto omezením? Vysvětlení je jednoduché: operátoři českým drahám vypověděli smlouvu.

Skončí Wi-Fi ve vlacích?

Bezdrátové připojení ve vlakových soupravách ocenil a využil nejeden cestující. V současné době chceme být online vždy a všude, proto se není čemu divit, že i při cestování vlakem oceníme připojení k internetu, za které navíc nemusíme platit.

Tomu ale již brzy bude konec. České dráhy vydaly prohlášení, že Wi-Fi ve vlakových soupravách zpoplatní, přičemž ceny nastaví podle toho, kolik cestující stáhnou dat. To povede ke značnému nárůstu cen za volně dostupné Wi-Fi připojení. A to se cestujícím rozhodně líbit nebude…

15 milionů ročně za Wi-Fi

Bezdrátové připojení stojí každý rok České dráhy 15 milionů korun, což je opravdu velká částka. O to horší je to zjištění vzhledem k tomu, že internet ve vlacích nikdy nefungoval na 100 %. Buď bylo připojení velmi pomalé, nebo nefungovalo vůbec. Někde jste se dokonce dočetli, že je internet mimo provoz.

Vidina jiného poskytovatele?

Radek Dvořák dále uvedl, že se v současné době České dráhy snaží najít jiného poskytovatele. Zároveň dodává, že zvažují, že by omezili pouze stahování aktualizací či filmů, což jsou aktivity, které stojí velké množství dat. Uvidíme, jak se situace s bezdrátovým připojením ve vlacích bude nadále vyvíjet.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.