Služba VideoDoktor.cz vznikla již před nějakým časem v souvislosti s aktuální situací týkající se koronaviru. Této nákazy se totiž většina lidí obává a pokud nemusí, raději nevychází z domu. Co když ale potřebují k lékaři, který má kvůli Covid 19 omezený provoz? Sedět mezi nemocnými v čekárně? Ne, díky. A právě od toho je tu služba VideoDoktor.cz, která nabízí vyšetření lékařem online z pohodlí domova.

Co je VideoDoktor.cz?

Jak již bylo zmíněno – jedná se o online službu, kterou může využít úplně kdokoli, kdo má nějaký zdravotní problém nebo potřebuje cokoli konzultovat se svým lékařem. Služba vznikla ve spolupráci s několika stovkami doktorů, kteří se aktivně zapojili, aby svým pacientům pomohli zvládnout současnou situaci co možná nejpohodlnějším způsobem.

Je to velmi jednoduché a zvládne to každý

Určitě vás zajímá, jak služba VideoDoktor.cz funguje v praxi. Potěšíme vás, protože na tom není nic složitého. Prvním krokem je registrace, která je zdarma a je potřeba k tomu, abyste mohli služby využít. Poté oslovíte buď konkrétního lékaře, nebo své zdravotní potíže popíšete a oslovíte vícero odborníků, kteří jsou připraveni vám pomoci.

Poté od lékaře obdržíte pozvánku. Pozvánka slouží k tomu, abyste se vzájemně mohli propojit skrze online hovor. Na pozvánce bude uvedeno přesné datum a také čas, kdy se máte připojit. Jakmile se připojíte, lékař obdrží upozornění a připojí se k vám.

Každý den proběhne okolo 3000 hovorů

Je až neskutečné, jak obrovský je o tuhle službu zájem. Každý den proběhne v průměru okolo 2500 až 300 hovorů, což rozhodně není malé číslo. Hovory jsou zabezpečené, proto se rozhodně není potřeba obávat, že by se citlivé informace dostali do nesprávných rukou.