792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Mobilní data v nejbližší době nepůjdou s cenou dolů

Mobilní data v nejbližší době nepůjdou s cenou dolů

Publikováno: 15. 11. 2018347 slovČtení na 1.7 min.

Mobilní data v nejbližší době nebudou levnější – náměstek na ministerstvu průmyslu Ivan Pilný to totiž nepovažuje za prioritu. Podle něho by měli mobilní operátoři nabízet zvýhodněné ceny především těm, kteří to opravdu potřebují.

„Za mého působení nebudu apelovat na snížení cen za mobilní data“

Exministr financí Ivan Pilný, který je nyní novým ministrem průmyslu a obchodu, se nechal v rozhovoru pro Radiožurnál slyšet, že během svého působení na MPO nebude apelovat na to, aby se snížily ceny za mobilní data. Podle jeho názoru je největší překážka především ve vyjednávacích schopnostech, které zkrátka někdo má a někdo ne. Kdo má vyjednávací schopnosti, může si sjednat takovou cenu, která mu bude maximálně vyhovovat. Kdo tyto schopnosti nemá, ten zkrátka musí brát to, co je.

„Zaměřím se na něco jiného“

Místo snahy docílit nižších cen za mobilní data se Ivan Pilný chce zaměřit na to, aby mobilní operátoři začali nabízet výhodné podmínky těm uživatelům, kteří to skutečně potřebují. Tím má na mysli lepší cenové nabídky pro seniory, zákazníky s pohybovým omezením, ale zároveň i státním orgánům a orgánům veřejné správy. Svou pozornost by chtěl mimo jiné zaměřit i na školy, které jsou podle něj velmi špatně připojeny.

Další hráč na českém trhu?

Ivan Pilný se vyjádřil i k tomu, že je možné, že se na trhu objeví i čtvrtý hráč. Promluvil o možném vstupu čtvrtého operátora, ovšem k této otázce se postavil spíše sporně. Dle jeho názoru je vstup na trh spojen nejen se současnou situací na trhu, ale i s tou finanční.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.