Nový operační systém Windows 10X by podle zdrojů serveru ZDNet mohl mít svoji velkou premiéru ještě v letošním roce. Těšit bychom se mohli před Vánocemi, od Microsoftu bychom tak dostali pěkný předvánoční dáreček.

Windows 10X byl oznámen již loni na podzim

O horké novince mluvila společnost Microsoft již v loňském roce. Na podzim roku 2019 oznámila její vývoj. Bohužel vlivem situace spojené s pandemií koronaviru, která zasáhla celý svět, došlo k mnohým změnám. Jednou z nich byla také odložena premiéra tohoto nového operačního systému, kterého se nadšenci nemohli dočkat.

Operační systém pro kompaktní dotyková zařízení

Nový operační systém bude ve své podstatě postaven na stávající verzi operačního systému. Novinkou však je, že bude určený pro kompaktní dotyková zařízení mající dva displeje. Právě proto bude skvěle vyhovovat další novince z dílny Microsoft – laptopu , který disponuje dvěma dotykovými displeji.

Microsoft Surface Neo byl stejně jako operační systém Windows 10X představen společností již loni na podzim. Na pultech obchodů se ale stále neobjevil. Předpokládá se, že se začne prodávat jen krátce poté, co společnost představí nový operační systém.