792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Nabíjení mobilního telefonu má svá pravidla: znáte je?

Nabíjení mobilního telefonu má svá pravidla: znáte je?

Publikováno: 12. 9. 2019310 slovČtení na 1.6 min.

Mysleli jste si, že na nabíjení mobilního telefonu nic složitého není? Přeci jen stačí zastrčit konektor do mobilu a nabíječku připojit do sítě. Hotovo. Věřte tomu nebo ne, ale i nabíjení mobilního telefonu má svá pravidla.

Pravidla nabíjení mobilního telefonu

I když je pravda, že v dnešní době, co se nabíjení telefonů týče, neplatí to samé, co platilo v době, kdy světu vládly niklové akumulátory, je přeci jen potřeba dodržet alespoň základní pravidla, aby nedošlo k poškození baterie.

O jaká pravidla jde?

Pravidlo první: telefon nemusíte vybíjet do nuly

Zastáváte pravidlo, že je mobilní telefon nutné vybít úplně na maximum? Pak věřte, že tohle už dávno není pravda. Tohle se doporučovalo u niklových baterií, aby se zachovala jejich původní kapacita, ale u současných telefonů nic takového není potřeba.

Telefon proto připojte na nabíječku tehdy, kdy vám baterie klesne pod 20 %.

Pravidlo druhé: snažte se mobil při nabíjení nepoužívat

Při nabíjení byste svůj mobilní telefon ideálně neměli používat, protože tím prodlužujete dobu jeho nabíjení. Nic se ale nestane, pokud se během nabíjení třeba podíváte na internet. Nedoporučuje se na telefonu při jeho nabíjení hrát hry.

Pravidlo třetí: některé aplikace před nabíjením vypněte

Ačkoli není povinnost před nabíjením mobilního telefonu ručně vypínat aplikace, doporučuje se to třeba u mobilních dat nebo u navigace, což jsou aplikace, které si nárokují velkou část operační paměti a výkonu.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.