792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Nevíte, jaký internet na chalupu ideálně zvolit? Co takhle přenosný internet od mobilních operátorů?

Nevíte, jaký internet na chalupu ideálně zvolit? Co takhle přenosný internet od mobilních operátorů?

Publikováno: 29. 6. 2021387 slovČtení na 1.9 min.

Konečně je to tady. Léto je skoro tu a s ním pochopitelně i dovolené na chalupách a zahradách. S tím se pojí také potřeba zjistit internet na chalupu. Ať už kvůli zábavě nebo práci je potřeba mít připojení co nejvíce po ruce a ne každý má k dispozici neomezená data a případně i dost silný signál. Zařizovat internet na chalupu je ale v některých případech zbytečné celoročně a tak se nabízejí různá krátkodobá řešení.

Dnes vám poradíme internet na chalupu, který si můžete vzít nejen tam, ale také kamkoliv jinam na celodenní výlety a zábavu, jak jen budete potřebovat. Představujeme vám přenosné internetové připojení.

Malý zázrak do kapsy jako internet na chalupu i výlety

Jedná se o druh připojení k internetu, který je realizovaný pomocí drobného čipu. Ten se většinou připojuje pomocí standardního rozhraní USB, jímž jsou vybaveny všechny počítače na světě bez rozdílu výrobce nebo modelu.

Malý USB modul má rozhraní do nějž se dají připojovat klasická SIM karta největší velikosti, kterou v telefonech standardně už dost dlouho neznáme. Jako internet na chalupu a výlety je tento modul tak jednoduché zařízení, jak mít kdykoliv připojení k internetu po ruce.

Jakou rychlost lze očekávat a jak modul získat?

Teď přichází na řadu otázka, jak rychlé takové připojení může být a kolik může stát? Je nutné myslet na to, že se jedná o připojení pro příležitostní užití a není tak ani zdaleka tolik výkonné jako domácí připojení k internetu. Ostatně i technologicky je to víceméně nemožné pomocí USB čipu a SIM karty simulovat rychlost klasického připojení.

Rozhodně ale postačí pro sledování multimédií, nebo dokonce i práci a povinnosti na internetu. Poskytovateli takového připojení jsou většinou mobilní operátoři a své tarify s podobným připojením nabízí jak O2, tak i Vodafone nebo T-mobile.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.