792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Nový doplněk prohlížeče Chrome kontroluje bezpečnost hesel

Nový doplněk prohlížeče Chrome kontroluje bezpečnost hesel

Publikováno: 5. 2. 2019326 slovČtení na 1.6 min.

Prohlížeč Chrome se dočká nového doplňku, jehož úkolem bude kontrolovat bezpečnost uživatelských hesel. V praxi to bude fungovat tak, že rozšíření webového prohlížeče zjistí, jestli vaše heslo nebylo kompromitováno.

Krádeže hesel jsou na denním pořádku

Bohužel není žádným překvapením, že se hesla tzv. kradou. Internet využívají miliony lidí po celém světě a součástí pobytu na internetu je i přihlašování se do nejrůznějších aplikací, sociálních sítí, emailů nebo internetového bankovnictví. Všude tam dnes a denně zadáváme naše hesla, která jsou obrovským lákadlem pro nejrůznější hackery, jimž kolikrát stačí jen velmi málo k tomu, aby hesla odhalili a jednoduše je ukradli.

Nový doplněk do prohlížeče Chrome

Google chce krádežím hesel zabránit, nebo se alespoň pokusit jim předejit, proto přichází s novým doplňkem, který se stane součástí prohlížeče Google Chrome. Jeho úkolem bude uživatelům napovědět, jestli jsou jejich hesla dostatečně bezpečná.

V praxi to bude fungovat následovně: jakmile někde na internetu zadáte heslo, doplněk okamžitě zkontroluje, jestli se zadané heslo nenachází v databází již kompromitovaných hesel.

Co když heslo nebude bezpečné?

Možná vás zajímá, co se stane, když se na internetu budete snažit přihlásit za pomoci kombinace uživatelského jména a hesla, které z nějakého důvodu nebude bezpečné. V takové chvíli vás Chrome upozorní, že heslo není bezpečné a vaším úkolem bude heslo resetovat. Pakliže stejnou kombinaci hesla a jména budete používat na vícero místech, pak byste měli heslo resetovat i tam.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.