792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Porostou ceny za mobilní služby díky změně novely nahoru? Uvidíme!

Porostou ceny za mobilní služby díky změně novely nahoru? Uvidíme!

Publikováno: 7. 3. 2019302 slovČtení na 1.5 min.

Za mobilní služby platíme ze všech nejvíce. Podle Marty Novákové si však za vysoké ceny mobilních operátorů můžeme sami, protože velmi málo datujeme. Dle jejích slov bychom měli méně využívat bezdrátové připojení Wi-Fi a daleko více surfovat na placených datech. Andrej Babiš i Piráti přišli se změnou novely, která by sice přinesla výhody nám zákazníkům, ale na druhou stranu by způsobila nárůst již dosavadně vysokých cen za mobilní služby…

Už takhle platíme za mobilní služby dost…

Pirátská strana i premiér Andrej Babiš chtějí dosáhnout toho, aby mobilní operátoři výrazně snížili sankce, které si účtují za předčasné odstoupení od smlouvy. Dle jejich názoru pak díky vidině vysokých sankcí zákazníci neodchází ke konkurenci, protože se jim to nevyplatí. Operátoři pak nemají důvod, aby se snažili mezi sebou předhánět.

Už takhle za mobilní služby platíme dost, změna novely by mohla ceny vyhnat ještě více nahoru. Otázkou je, jestli je taková změna vůbec žádoucí.

Snaha o snížení cen nebo politický populismus?

Opravdu se jedná o snahu o snížení cen, nebo je za tím něco jiného? Pakliže by Piráti a Andrej Babiš dosáhli svého, znamenalo by to, že by došlo k zániku smluvních závazků. Následně by stačilo, aby zákazník u daného operátora vydržel 3 měsíce a poté by mohl jednoduše a bez jakéhokoli poplatku odejít.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.