792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

U nás platíme za mobilní tarify nejvíce

U nás platíme za mobilní tarify nejvíce

Publikováno: 26. 2. 2019248 slovČtení na 1.2 min.

V České republice jsou nejdražší mobilní tarify v celé Evropě. Vyplynulo to z projektu Evropa v datech, který prováděla Česká spořitelna. Kromě zjištění, že právě my platíme za mobilní tarify nejvíce, dále vyšlo najevo, že nejvíce platí ti z nás, kteří vydělávají nejméně.

Nejdražší mobilní tarify v Evropě

Možná i vás zjištění, že právě u nás máme nejdražší mobilní tarify v celé Evropě, překvapilo, ba dokonce zaskočilo. Již v jednom z našich článků jsme vám psali o novém italském operátorovi, který tarify nabízí doslova za hubičku – pro příklad tarif, ve kterém máte neomezené volání i SMS a k tomu 30 GB dat, stojí cca 155 Kč. Takové ceny u nás nedostanete!

Kdo platí nejvíce?

Průzkum poukázal na to, že nejvíce platí ti z nás, kteří vydělávají nejméně. To je trochu v rozporu s logickým měřítkem, že když rostou příjmy, budou automaticky růst i ceny. Přesto nejvíce z nás platí uživatelé, kteří vydělávají do 10 000 Kč měsíčně. Mobilní tarif je průměrně vyjdou na cca 680 Kč, což je o 11 % více, nežli kolik platí ti, jež si měsíčně vydělají v průměru od 10 do 20 000 Kč měsíčně.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.