792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Zákazník má právo reklamovat vyúčtování u mobilního operátora

Zákazník má právo reklamovat vyúčtování u mobilního operátora

Publikováno: 13. 6. 2019298 slovČtení na 1.5 min.

Dostat od mobilního operátora vyúčtování, které nesouhlasí, rozhodně není nic příjemného. Bohužel každý 5 zákazník zažil tuhle zkušenost na vlastní kůži. Jak jednat v případě, kdy vám mobilní operátor vyúčtuje něco, co jste nevyužili?

Vyúčtování můžete u mobilního operátora reklamovat

Pokud se vám stalo, že vám mobilní operátor poslal vyúčtování, které nesedělo, není vaší povinností stáhnout hlavu mezi ramena a nesouhlasící částku zaplatit. Ba naopak, jakožto zákazník máte právo na to se bránit a vyúčtování reklamovat.

Na částce nezáleží

Mnoho zákazníků neví, že reklamovat může jakoukoli částku, i kdyby se jednalo třeba jen o pár korun. Nikdo přece nechce platit za něco, co nevyužil. Proto ať už vám vyúčtování nebude sedět o padesát, dvě stě nebo třeba pět set korun, ozvěte se.

Hlídejte si lhůtu

Vyúčtování u svého mobilního operátora můžete reklamovat nejpozději do dvou měsíců od obdržení. Po uplynutí této doby by se totiž operátor nemusel vaší stížností zabývat. V každém případě ale vyúčtování zaplaťte, i když s jeho částkou nesouhlasíte. To, že máte na vyúčtování chybné položky, vás totiž v žádném případě neopravňuje k tomu, abyste jej nezaplatili. Pokud nezaplatíte, mohla by situace dospět až do takové fáze, kdy by po vás byly peníze vymáhány exekutorem. A tomu je lepší se vyhnout.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.