792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Co dělat v případě, kdy se stabilní připojení stává jenom minulostí?

Co dělat v případě, kdy se stabilní připojení stává jenom minulostí?

Publikováno: 9. 5. 2023373 slovČtení na 1.9 min.

Internetové připojení je technologií, která prochází v posledních letech opravdu razantní proměnou. Zvyšují se rychlosti, dosahy i možnosti, které nám dnešní technologie nabízejí. Problémem ale může být fakt, že i přes všechnu svoji evoluci není internet až tak stabilní.

Díky tomu se tak stabilní připojení nedá nazývat jako samozřejmost. A to bez ohledu na to, jestli se bavíme o jedné konkrétní technologii, nebo o více možnostech. Co ale dělat, pokud se stav vašeho připojení stále horší?

Co může ovlivnit stabilní připojení?

Možností, co může ovlivnit stabilitu, je opravdu hodně. Důležité je v tomto ohledu hlavně rozlišovat, jaké technologie vůbec používáme. Pokud se bavíme o wifi připojení k internetu, tak se mohou vyskytovat problémy například s obsazením kanálů nebo i počasí může jejich výkon ovlivnit.

Vedle toho internet kabelem by měl být obecně méně náchylný k těmto problémům, ale i tak se s nimi můžeme poměrně dost běžně potkat. Sečteno a podtrženo máme u každé technologie řadu důvodů, proč stabilní připojení už zdaleka neplní svoji funkci.

Zkuste výsledky měření rychlosti internetu

Možná vás překvapí, ale měření rychlosti internetu nám v tomto ohledu může dát důležité vodítko k tomu, proč je internet daleko za očekáváním. Přitom potřebujeme zvolit test, který nám neukáže jenom nejzákladnější hodnoty, ale také některé pokročilé.

Typickým příkladem jsou hodnoty ping a jitter. Tyto dvě hodnoty totiž pro každý typ připojení k internetu dokáží vystihnout kolísání rychlosti. Vedle toho můžeme v základních rychlostech stahování a nahrávání také zjistit, jestli jsou vůbec hodnoty připojení na takové úrovni, na které jsou slíbeny. Rozhodně ale nevycházejte z jediného měření. Až opakované výsledky a porovnání totiž dá reálný obraz.

 

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.