792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Covid 19 způsobil pokles prodeje smartphonů

Covid 19 způsobil pokles prodeje smartphonů

Publikováno: 1. 9. 2020322 slovČtení na 1.6 min.

Pokles prodeje smartphonů až o 20 % – přesně takový následek za sebou mimo jiné zanechala pandemie koronaviru, která se letos na jaře přehnala doslova celým světem. Kvůli pandemii se prodalo jen 295 milionů chytrých zařízení. 

Pokles prodeje smartphonů po celém světě

Pokles prodeje smarpthonů si samozřejmě nelze nevšimnout, jedná se totiž o celosvětový pokles prodeje, který byl způsobený právě koronavirem – ten v celém světě napáchal nejednu škodu a způsobil řadu věcí, včetně nižšího zájmu o chytré mobilní telefony ze strany zákazníků.

Lidé se báli utrácet

Pandemie koronaviru zasáhla celý svět a způsobila, že jsme se všichni na nějakou dobu prakticky zastavili. Nemohli jsme cestovat, zavíraly se obchody, museli jsme čelit mnoha změnám. To všechno způsobilo, že se lidé jednoduše báli utrácet a nepořizovali si věci, které nutně nepotřebovali – jako například nové mobilní telefony, které většina z nich shledala jako momentální zbytečný výdaj.

Koho pokles prodeje zasáhl nejvíce?

Na pomyslné první příčce se umístil Samsung, kterému prodeje jeho chytrých mobilních telefonů oproti loňskému roku poklesly o 27 %. I tak se Samsungu ale podařilo prodat krásných 54,76 milionů zařízení na celém světě, což vzhledem ke krizi, která panovala, rozhodně není malé číslo a nelze to považovat za úplný neúspěch.

Na druhé příčce se umístil Huawei, který prodal 54,13 milionů mobilních telefonů po celém světě a kterému pokles prodeje smartphonů ve finále ukázal propad o 7 %. Na třetím místě se usadilo „jablíčko“, tedy americký Apple, který prodal 38,39 milioonů smarpthonů, což je o 0,4 % méně oproti loňskému roku.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.