Internet od Amazonu možná již brzy nebude pouze nepředstavitelným science fiction. Již loni v září Amazon informoval o tom, že má v plánu velký vesmírný projekt. Aktuální informace hovoří o tom, že se Amazon chystá v rámci projektu Kuiper poslat do vesmíru na oběžnou dráhu přes 3000 satelitů.

Internet od Amazonu za několik miliard

Internet od Amazonu by pro společnost nebyl nejlevnější investicí – podle odhadů společnosti se mluví o investici v řádech několika milionů dolarů. S podobnými plány se ale vytasila i konkurence, konkrétně OneWeb či SpaceX, nemluvě o dalších velkých společnostech.

Konkurence je ještě o kousek dál

Ke konkurentovi SpaceX se ještě na chvíli vrátíme – měli bychom totiž zmínit, že tento konkurent Amazonu je v budování vlastní internetové sítě ještě o kousek dál. Společnost SpaceX na oběžnou dráhu vypustila své první prototypy satelitu již v loňském roce a do budoucna se společnost nechala slyšet, že by chtěla mít na oběžné dráze více než 12 000 těchto satelitů.

Ani další společnosti nezůstávají pozadu

Ani další konkurenční společnosti rozhodně nezůstávají pozadu. Již zmíněná společnost OneWeb současné době testuje svůj první prototyp, první generace testovaných přístrojů má v plánu vyslat do vesmíru již na začátku následujícího roku.

Podobné plány má například i Boeing nebo Facebook.