792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Jak si zařídit kvalitní wifi internet v domácnosti?

Jak si zařídit kvalitní wifi internet v domácnosti?

Publikováno: 28. 6. 2022366 slovČtení na 1.8 min.

Wifi internet je jednou z velice často používaných možností, jak si můžete v domácnosti zřídit poměrně kvalitní a stabilní připojení k internetu. Wifi internet je bezdrátovou technologií, která se ale oproti jiným zásadně liší mnoha věcmi.

V první řadě je wifi internet vždy bez jakéhokoliv omezení čerpaných dat, jako je tomu u mnohých přenosných druhů připojení. Zároveň je ale wifi internet také problematický v tom, že pokud chcete mít wifi internet v domácnosti, tak musíte mít přímý výhled na vysílač. Ostatně to také zjistíte v rámci dnešního článku.

Jaké jsou požadavky pro wifi internet?

Pro bezdrátové připojení k internetu jsou požadavky dost jednoduché. Musíte mít vždycky přímý výhled na některý vysílač, který patří poskytovateli této technologie. V minulosti byl bezdrátový internet poměrně dost hojně užívaný, tak většinou není problém najít poskytovatele s možností zařízení tohoto připojení přímo u vás.

Nepříjemnosti najdete většinou v komplikovanějších oblastech, jako jsou například horská pásma nebo zapadlé vesnice, kde pochopitelně není zasíťovaný klasický pevný internet a wifi internet je tady poměrně špatně dostupný.

Samotné zařízení připojení

Pak už vám jenom stačí kontaktovat poskytovatele připojení k internetu a vše už jde ráz na ráz. Pro wifi internet budete mít většinou v okně u bytu, nebo na střeše u domácností, umístěný vlastní přijímač. Tento přijímač musí technik kalibrovat tak, aby opravdu „koukal“ směrem na vysílač. Od vysílače potom technici provedou kabely do interiéru, čímž jakékoliv zařizování už z vaší strany úplně končí. V interiéru je totiž připojení k internetu dál šířeno za pomoci klasického kabelového rozhraní, nebo pomocí wifi. Stejně tak, jako je tomu u všech pevných druhů připojení k internetu.

 

 

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.