792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Nestabilní připojení k internetu – jaké jsou příčiny?

Nestabilní připojení k internetu – jaké jsou příčiny?

Publikováno: 17. 4. 2018411 slovČtení na 2.1 min.

Nestabilní či zpomalené připojení k internetu dokáže pěkně naštvat. Nejvíce pak ve chvíli, kdy třeba něco stahujete, chcete se dívat na videa nebo prostě jen brouzdáte po internetu a vypadává vám signál. Každý z nás to určitě někdy zažil a logicky se zamyslel nad otázkou, proč tomu tak je. Zajímají vás možné příčiny, kvůli kterým máte pomalé připojení k internetu? V tom případě čtěte dál, protože se těmto problémům společně podíváme na zoubek!

Co může za pomalé připojení k internetu

Důvodů, kvůli kterým se vám seká internet nebo chvilku běží a pak zase ne, může být hned několik. My si proto zmíníme ty nejčastější.

  1. Chyba routeru

    Pokud vás trápí pomalé připojení k internetu, zkuste hned na začátku těchto problémů zkontrolovat samotný router. Může se sice tvářit nevinně, ale může to být právě on, který bude stát za tím, že je vaše připojení nestabilní a nefunguje tak, jak by mělo. Nejlépe to zkusíte tak, že se připojíte bezdrátově, nebo třeba za pomoci jiného počítače. Následně provedete test, který odhalí, zda se jedná o chybu routeru, nebo jestli je zakopaný pes někde jinde.

  2. Automaticky probíhající aktualizace

    Máte-li povolené automatické aktualizace, může se stát, že jakmile se do počítače začne něco stahovat, bude se vám připojení sekat. Ideální je, když si všechny aktualizace a změny, které je nutné provést, naplánujete tak, aby proběhly v noci, zatímco spíte a počítač či notebook nevyužíváte. Předejdete tak tomu, že se vám bude internet sekat a vy u něho budete ztrácet nervy.

  3. Programy běžící na pozadí

    Jednou z příčin nestabilního připojení mohou být programy a aplikace, které nenápadně běží na pozadí a vy o nich kolikrát nemáte sebemenší tušení. Tyto aplikace pak mohou viditelně zatěžovat připojení a to se bude bránit tak, že se začne citelně zasekávat nebo rovnou vypadávat.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.