792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Jak vybrat wifi router k sobě domů?

Jak vybrat wifi router k sobě domů?

Publikováno: 23. 2. 2021400 slovČtení na 2 min.

Wifi routerů se na trhu dá pořídit snad i několik stovek od různých výrobců a s různými vlastnostmi. Jak vybrat wifi router do domácnosti tedy může být cennou radou. Nejdříve je určitě potřeba zjistit veškeré věci o svém domácím připojení od vlastností po požadovaný dosah, které vám poradí, jak vybrat wifi router přesně pro vás.

V dnešním článku vám neporadíme pouze jak vybrat wifi router, ale rovnou vám dáme i tip na spolehlivý router, který je osvědčeným domácím kouskem pro dokonalý internet.

Okolnosti, které vám poradí, jak vybrat wifi router

Nejdříve je potřeba myslet na to, že svůj router potřebujete používat za určitých okolností ve vaší domácnosti. Měli byste si proto zjistit některé technické aspekty, které jsou naprosto klíčové. Základní vlastností, co musíte zjistit je druh vašeho internetového připojení. Konkrétně jestli se jedná o připojení ADSL nebo VDSL, které má různé specifikace a kvůli tomu potřebuje ke stabilnímu internetu i konkrétní router, který dokáže připojení zprostředkovat.

Jako druhá věc, co vám určí, jak vybrat wifi router, je potřeba jeho dosahu a síly signálu. Pokud budete chtít přijímat internet v malém bytě 1+1 o standardní výměře, nebo pokrýt signálem rovnou celý rodinný domek, je zde ohromný rozdíl v požadavcích.

Populární routery společnosti TP-link

Pokud hledáte špičku v připojení k internetu, tak mezi ně rozhodně patří routery společnosti TP-link. Jako zajímavý kousek pro naše doporučení může posloužit TP-link Archer C6. Celkově pokud budete vyhledávat celou sérii routerů Archer, tak si všimnete opravdu moderního a občas přehnaného vzhledu. Routery jsou založeny především na tom, že mají více vysílacích antén a díky tomu poskytují silný signál internetového připojení a v případě potřeby jsou schopny vysílat i na poměrně velké vzdálenosti. Snad jsme vám dnes poradili, jak vybrat wifi router k vaší spokojenosti.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.