792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Jsou lepší plošní nebo oblastní poskytovatelé internetu?

Jsou lepší plošní nebo oblastní poskytovatelé internetu?

Publikováno: 8. 6. 2021368 slovČtení na 1.8 min.

Poskytovatelé internetu jsou na dnešním trhu zastoupeni v poměrně vysokém počtu. Existují totiž poskytovatelé internetu nejen plošní, jako například gigant UPC, ale také oblastní poskytovatelé internetového připojení pro menší oblasti jako například Airwaynet v Praze nebo Wolfnet v západních Čechách.

Připojení k internetu přitom mnohdy nabízejí poskytovatelé internetového připojení za výrazně rozdílných podmínek i v rozdílných sazbách a tarifech. Otázkou tedy zůstává, jací poskytovatelé připojení k internetu jsou potencionálně lepší a od kterých můžeme očekávat lepší služby?

V čem mohou být oblastní poskytovatelé internetu lepší?

Oblastní poskytovatelé internetu se většinou specializují na různé internetové a multimediální služby v rozhraní okresů a krajů, občas dokonce i dvou krajů, ale zde se jedná o výjimky. Rozhodně nabízejí v mnoha ohledech přiměřenější podmínky i ceny situaci v daném kraji. Například kraje s nižšími výdělky zde mohou mít připojení k internetu lacinější, nežli v Praze s vysokým finančním standardem.

Klasickou výhodou, kterou oblastní poskytovatelé internetu mají, je navíc i fakt, že mívají mnohem rychlejší a vstřícnější uživatelskou podporu. Je pochopitelně rozdíl, zdali uživatelská podpora pracuje se stovkami osob v rámci kraje, či statisíci v rámci republiky.

Plošní poskytovatelé internetu vám ale nebídnou lepší služby

Rozhodně ale plošní poskytovatelé internetu na základě prvních odstavců neztrácí boj o výhru. Naopak se dá bez nadsázky tvrdit, že připojení k internetu i další služby jsou od plošných poskytovatelů mnohem lepší. Respektive jsou na vyšší úrovni.

Plošní poskytovatelé internetu totiž mnohdy pro připojení k internetu pronajímají svoji vlastní síť těm oblastním a tím pádem drží i kontrolu nad jejich tarify a cenovými nabídkami. V tomhle ohledu bez jakékoliv nadsázky platí, že větší znamená v mnohých případech i lepší.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.