Zesilovač Wifi je zařízení, které je určeno k posílení bezdrátového připojení k internetu. Zesilovač bezdrátového připojení efektivně posiluje signál, čímž zvyšuje stabilitu a pochopitelně také dosah signálu pro efektivní připojení.
Pořídit zesilovač Wifi ale není tak jednoduchou záležitostí a pochopitelně také v jeho konfiguraci se dají potencionálně udělat mnohé chyby, které mohou stát za jeho nefunkčností. Dnes se podíváme na nejčastější chyby, které mohou nastat když zesilovač připojení pořizuje lajk. Pokud jste jej zakoupili v nedávné době, tak do čtrnácti dní s nepoškozeným obalem pochopitelně smíte zesilovač Wifi reklamovat, respektive vyměnit za funkční model vzhledem k vašemu připojení k internetu.
Nemáte nastavené stejné pásmo
Připojení k internetu pomocí bezdrátového připojení má pro civilní zařízení vymezené dvě pásma. Jedno má frekvenci 2,4 GHz a druhé má frekvenci 5 GHz. Pochopitelně je silnější frekvence garancí lepšího připojení a proto vám lepší zesilovač může automaticky vysílat 5GHz pásmo. Pokud ale nemáte stejně nastavený váš router, nebo to dokonce neumí, tak se zařízení nedokáží sjednotit a vysílat tak stabilně internet.
Internetové připojení má celou řadu standardů
Bezdrátové připojení k internetu pomocí Wifi technologie má desítky standardů. Některé z nich se už nepoužívají a jiné se používají ve větší nebo menší míře. Jsou označovány jako IEEE a doplněny konkrétním číselným značením daného standardu.
Ve většině případů platí, že jsou všechny tyto standardy zpětně kompatibilní, takže by neměl být problém s tím, že se připojíte na vyšším standardu k nižšímu. Pokud ale konfigurujete zesilovač Wifi, tak může být kompatibilita poznatelně horší. Připojení k internetu, které užívá zesilovač Wifi by tak mělo odpovídat stejnému standardu nejen u routeru, ale i u zesilovače jako takového.
Čtěte také
Přečtěte si i ostatní články z blogu.