792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Nový poplatek u mobilních operátorů

Nový poplatek u mobilních operátorů

Publikováno: 4. 6. 2020325 slovČtení na 1.6 min.

Poplatek za přechod k jinému mobilnímu operátorovi byl ke spokojenosti většiny zákazníků letošní rok konečně zrušen. Mobilní operátoři si tak nemohou účtovat sankce za přechod svých zákazníků ke konkurenci. Netrvalo však dlouho a na scéně se objevil nový poplatek.

Operátoři nelenili a vymysleli nový poplatek

Zatímco zákazníci jistě uvítali, že jim mobilní operátor za přechod k jinému konkurenčnímu protivníkovi nově nemůže účtovat, mobilní operátoři se na to už tak pozitivně nedívali. Ba spíše naopak. Můžeme s jistotou říci, že jim to udělalo tlustou čáru přes rozpočet.

Proto nelenili a vymysleli nový poplatek, se kterým řadu svých zákazníků nemile překvapili. Čeho se nový poplatek týká?

Zaplatíte za převod nespotřebovaného kreditu

Přecházíte k jinému operátorovi a máte u toho stávajícího nespotřebovaný kredit? V tom případě se připravte na to, že za jeho převod budete muset zaplatit. Novela zákona se přitom týká jak smluv, tak předplacených karet. Kredit si můžete převést ke konkurenci, ale stávající operátor, od kterého odcházíte, vám to naúčtuje.

Kolik to stojí?

Pokud je tak uvedeno ve smlouvě, může být tato služba zpoplatněna. Toho se operátoři samozřejmě chytili a hned si stanovili sazbu za převod nespotřebovaného kreditu. U každého mobilního operátora je cena trochu jiná. Nejlevnější je T-Mobile, kde zákazníci zaplatí 119 Kč, na druhém místě se usadil červený Vodafone, který si účtuje 149 Kč a na vrcholku je nejdražší operátor O2, u kterého zaplatíte 199 Kč.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.