792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Rychlost připojení pro domácnost, kterou vám jsou schopni nabídnout čeští operátoři

Rychlost připojení pro domácnost, kterou vám jsou schopni nabídnout čeští operátoři

Publikováno: 11. 5. 2021384 slovČtení na 1.9 min.

Rychlost připojení v posledních letech prošla ohromnou evolucí a taková rychlost připojení, jaká pro vás byla naprosto dostačující ještě nedávno je už dneska rozhodně málo. Společně s ní se zvyšují i požadavky aplikací a systémů na čerpaná data, takže jde měnící se rychlost internetového připojení ruku v ruce s požadavky na internetové připojení jako takové.

V tomto prostředí navíc probíhá boj poskytovatelů a operátorů, kteří se snaží svým klientům nabídnout co nejlepší rychlost připojení a to s maximálně výhodnou cenou. Dnes si projdeme, jaké zlaté střední cesty lze od operátorů získat a odkud začíná nejzákladnější a končí to nejlepší připojení k internetu.

Nejlevnější připojení k internetu stojí jen pár stovek korun

Pokud jste naprosto základní uživatelé internetu, nebo chcete internet jen na chatu pro prarodiče, tak určitě nehledáte ohromnou rychlost připojení. Do jisté míry vystačí takové druhy připojení, které se pohybují v řádu desítek megabitů. Pro prohlížení internetových stran, občasné stahování a také základní multimédia dokáže postavit. A podobné připojení k internetu seženete už v ceně kolem tří set koron.

Zlatá střední cesta v podobě sta megabitů

Sto megabitů je víceméně nejpoužívanější typ internetového připojení u nás. Je zlatou střední cestou mezi finanční náročností a výkonem, který nabízí. Postačí naprosto dokonale pro veškeré běžné úkony a poradí si už i se složitějšími multimédii, živými přenosy či hraním online her.

Rychlost připojení jeden gigabit pro ty nejnáročnější

Pro ty nejnáročnější už všichni stěžejní operátoři v česku nabízejí šílenou rychlost až jednoho gigabitu. To už je opravdu výborně připojení k internetu se kterým se nemusíte bát dělat cokoliv. Podobná rychlost připojení dokonale postačí na veškeré prohlížení i vysílání multimédií, hraní online her i spoustu dalších obtížných úkonů.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.